Kredyt hipoteczny – podstawowe informacje

Jeśli planujesz zakup mieszkania, zakup działki lub domu, ewentualnie rozpoczęcie jego budowy, najprawdopodobniej najkorzystniejszym źródłem finansowania tego przedsięwzięcia będzie właśnie kredyt hipoteczny. Jako ekspert ds. kredytów hipotecznych pomagam w pozyskiwaniu środków na zakup nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego (od dewelopera) jak i wtórnego ( od osoby fizycznej ). Z moją pomocą, przejdziesz przez zawiłe procedury bankowe, razem przeanalizujemy Twoją zdolność kredytową, wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązania na rynku. Od pierwszego spotkania, uczestniczę w procesie kompletowania niezbędnych dokumentów – od początku aż do momentu uruchomienia środków na finansowanie Twojej nieruchomości – a to wszystko całkowicie bezpłatnie. A może masz już kredyt hipoteczny którego rata ciągle rośnie i zastanawiasz się nad tym co można z tym faktem dalej zrobić, tak abyś mógł spać spokojnie i nie zastanawiać się co będzie dalej. Chętnie sprawdzę umowę posiadanego przez Ciebie kredytu hipotecznego i sprawdzę w jaki sposób mogę obniżyć jego miesięczne i całościowe koszty.

Kredyt hipoteczny – nie każdy ma świadomość że:

  • Różnica przy kredycie na 350 tysięcy w całkowitym koszcie kredytu między najtańszym i najdroższym kredytem może przekroczyć nawet 100 tysięcy 
  • Możesz uzyskać kredyt hipoteczny posiadając tylko 10% wkładu własnego w całość inwestycji 
  • Niepotrzebne mnożenie wniosków kredytowych może spowodować odmowę udzielenia kredytu przez bank 

Kredyt hipoteczny – w czym może ci pomóc ekspert

– Określę kwotę kredytu którą jesteś w stanie uzyskać.

– Przygotuję najkorzystniejsze oferty banków, ale to Ty decydujesz do jakich banków zostanie  złożony Twój wniosek.  

– Sprawdzę  stan prawny nieruchomości którą chcesz zakupić a dzięki współpracy z rzeczoznawcami szybko sprawdzę rynkową wartość nieruchomości którą zamierzasz nabyć.  

– Podpowiem jak bezpiecznie podpisać umowę przedwstępną zakupu.

– Zajmę się całościowo dokumentacją potrzebną do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny oraz ewentualnymi uzupełnieniami.

– Wyjaśnię niezrozumiałe  zapisy umowy kredytowej.

– Pomogę znaleźć Notariusza, który zbytnio nie uszczupli Twojej kieszeni.  Mogę wskazać doświadczonego rzeczoznawcę, aby sprawdził wartość rynkową nabywanej nieruchomości.

Poniżej kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Kredyt Hipoteczny

Najczęściej zadawane pytania

Kredyt hipoteczny – co to takiego ?

Kredyt – zazwyczaj długoterminowy zabezpieczony na nieruchomości. Rodzaje kredytów hipotecznych:
kredyt na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego,
kredyt na zakup działki,
kredyt na budowę domu,
kredyt na remont nieruchomości,
kredyt na refinansowanie kredytów hipotecznych z innych banków,
kredyt na refinansowanie kosztów poniesionych na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych

Kredyt hipoteczny – zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa, to nic innego jak Twoja możliwość do spłaty kredytu, w określonej wysokości. Banki oceniają ją na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów finansowych. Bank sprawdza, jakie raty będziesz w stanie spłacać po odjęciu od miesięcznego dochodu wszelkich Twoich zobowiązań kredytowych, oraz stałych kosztów życia.

Kredyt hipoteczny – minimalny wkład własny

Minimalny wkład własny w wielu bankach wynosi zaledwie 10%, jednakże takie oferty są zwyczajowo odrobinę droższe niż oferty z 20% wkładem ( rekomendowanym przez KNF). Upraszczając, przy założeniu że nieruchomość kosztuje 400.000 PLN , Twój minimalny wkład własny w całość inwestycji powinien wynosić 40.000 PLN.

Kredyt hipoteczny – RRSO ?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.
RRSO uwzględnia wszystkie koszty kredytu: stopę bazową oprocentowania ,marżę, prowizję banku , ubezpieczenia , koszty posiadania konta itd.
Wysokość RRSO zależy od:
• okresu kredytowania ,
• rodzaju rat ( równe, czy malejącej )
• rodzaju oprocentowania ( zmienne czy stałe)

Stopy procentowe a Twój kredyt hipoteczny

Obecnie odnotowujemy ponadnormatywne i nieoczekiwane wzrosty stóp procentowych . Wielu z Was w tym również ja liczy, że za jakiś czas znów będzie można cieszyć się niższymi kosztami kredytowania. Jedynym sposobem uniknięcia wahań raty jest wybór kredytu o czasowo stałym oprocentowaniu.

Czy można bezpiecznie kupić nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym ?

Tak, nie stanowi to żadnej przeszkody dla Ciebie. W takim przypadku bank, w którym jest zaciągnięty kredyt hipoteczny musi wystawić sprzedającym nieruchomość zaświadczenie z informacją o kwocie kredytu do spłaty oraz numer rachunku technicznego do spłaty kredytu.

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego – co z opłatami ?

Zgodnie z rekomendacją z 22 czerwca 2017 bank nie może pobrać od Ciebie ani złotówki za przedterminową spłatę przez pierwsze 3 lata kredytu (kredyt ze zmienną stopą) .
Banki muszą się do tego stosować , jednakże są też banki, które do sprawy podchodzą bardziej liberalnie. Przy wyborze oferty, klienci często o to pytają .
Nie da się też ukryć, że są banku które od samego początku nie pobierają ani złotówki .

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.