FAQ

Masz pytanie ? Może znajdziesz na nie odpowiedź w najczęściej zadawanych pytaniach. Jeśli nie, napisz do mnie a na pewno Ci na nie odpowiem.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi ?

Leave this field blank
*pola wymagane

Najczęściej zadawane Pytania

Zdolność kredytowa, to nic innego jak Twoja możliwość do spłaty kredytu, w określonej wysokości. Banki oceniają ją na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów finansowych. Bank sprawdza, jakie raty będziesz w stanie spłacać po odjęciu od miesięcznego dochodu wszelkich  Twoich zobowiązań kredytowych, oraz stałych kosztów życia.

Obecnie odnotowujemy ponadnormatywne i nieoczekiwane wzrosty stóp procentowych . Wielu z Was w tym również ja liczy, że za jakiś czas znów będzie można  cieszyć się niższymi kosztami kredytowania. Jedynym sposobem  uniknięcia wahań raty jest wybór kredytu o czasowo stałym oprocentowaniu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, jest to całkowity wyrażony w procentach koszt kredytu wraz z odsetkami, prowizją, ubezpieczeniem oraz innymi opłatami.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim tak, można w każdej chwili spłacić całość lub część kredytu. Bank może jednak pobrać dodatkową prowizję za wcześniejszą spłatę. Nie może ona jednak być wyższa niż 1% spłacanej kwoty w przypadku gdy do końca spłat pozostał więcej niż jeden rok lub 0,5% w pozostałych przypadkach.

Raty malejące są korzystniejsze, szybciej spłacany jest kapitał i suma odsetek jest niższa niż przy ratach równych.